Parametry SPF / DKIM | Vivasend - program do mailingu
< Wszystkie tematy
Print

Parametry SPF / DKIM

Musisz dodać parametry SPF / DKIM w ustawieniach DNS. SPF (Sender Policy Framework) to wpis tekstowy DNS zawierający listę serwerów, które powinny być uważane za uprawnione do wysyłania wiadomości e-mail dla określonej domeny.

Następnym krokiem jest DKIM. Zasadniczo DKIM dołącza „podpis” do wiadomości w Twoich e-mailach. Oczywiście, niedosłownie – ten „podpis” znajduje się w kodzie samej wiadomości. Opracowaliśmy narzędzie, które automatycznie generuje DKIM.

Wartości SPF i DKIM możesz zobaczyć w gałęzi „Domeny” w sekcji „Ustawienia”.

  • Dodaj te wpisy w ustawieniach DNS swojego dostawcy – po zakończeniu implementacji wróć do sekcji domen i kliknij „Weryfikuj SPF i DKIM” oraz „Sprawdź rekordy SPF/DKIM”. Jeśli rekordy zostały wpisane poprawnie, zobaczysz zielone znaczniki wyboru.

Niżej jest wideo, w którym zobaczysz, jak znaleźć te rekordy:

Każde rozwiązanie hostingowe ma inny interfejs i różne metody konfiguracji SPF i DKIM. Dlatego zebraliśmy kilka linków do najpopularniejszego rozwiązania hostingowego wspierającego artykuły o tym, jak to się robi. Mam nadzieję, że się przyda:

Znajdź swojego dostawcę usług hostingowych:

(WAŻNE. Jeśli poprawnie zaimplementujesz DKIM przez Godaddy.com, wartość hosta to „sender. _domainkey”, a host SPF to „@”)

Jeśli nie możesz znaleźć swojego dostawcy usług hostingowych na liście, skontaktuj się bezpośrednio z dostawcą w celu uzyskania pomocy.

Nie znam swojego dostawcy usług hostingowych. Co mogę zrobić?

W takich przypadkach zalecamy skorzystanie z who.is – narzędzie dostarcza cennych informacji o dostawcy usług hostingowych domeny. Po prostu wpisz ikonę wyszukiwania trafień domeny swojej witryny.  

Masz to!

Jeśli utkniesz przy konkretnym zadaniu lub nie możesz znaleźć sposobu na wykonanie określonej pracy, skontaktuj się z naszym zespołem obsługi klienta: info@vivasend.com

Spis treści